Przedstawiciele PGNiG i Gazpromu spotkali się z szefami MG i MSP


Przedstawiciele PGNiG oraz Gazpromu poinformowali wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka oraz wiceminister tego resortu Joannę Strzelec-Łobodzińską o wynikach gazowych rozmów między spółkami - poinformował w czwartek PAP Zbigniew Kajdanowski z biura prasowego resortu gospodarki. Spotkanie odbyło się w środę w Warszawie.

Małopolska. Zmniejszyła się liczba gospodarstw bez energii


W Małopolsce zmniejszyła się liczba gospodarstw domowych pozbawionych energii elektrycznej. W sobotę rano, według danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, w takiej sytuacji było 12 tys. 650 odbiorców.

Przymiarki do wprowadzenie VAT na żywność


Na tajnych, nieformalnych rozmowach urzędników brytyjskiej administracji rządowej z supermarketami i organizacjami handlu detalicznego poruszana jest politycznie drażliwa kwestia wprowadzenia podatku VAT na żywność - informuje "Sunday Telegraph".

SociĂŠtĂŠ GĂŠnĂŠrale dobrze ocenia sytuację gospodarczą Polski


Polska, jako jeden z nielicznych krajów UE osiągnie dodatni wzrost PKB w 2009 r. – wynika z prognoz jednego z największych europejskich banków - Société Générale. W dniu 13 maja br. wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld spotkał się z Stephanem Hildem, dyrektorem generalnym SG CIB w Polsce.

Moody's ostrzega: Obniżymy rating Portugalii, jeśli nie wprowadzi reform


- Jeśli Portugalia nie wprowadzi reform, dzięki którym utrzyma w ryzach swój deficyt budżetowy, będziemy zmuszeni obniżyć jej rating kredytowy - mówi Anthony Thomas, analityk ryzyka z agencji Moody's.

GUS: Produkcja gazu ziemnego wzrosła o 2,4% w 2009 r.


Produkcja gazu ziemnego wzrosła w 2009 r. o 2,4% do 5.479 hm sześc., wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) we wtorek.

Xelion liczy na zysk netto i wzrost aktywów w 2010 r.


Ciepło Systemowe: kogeneracja szansą na wyższą efektywność ciepłownictwa


Wytwarzanie ciepła i energii w układzie skojarzonym jest bardziej uzasadnione ekonomicznie i społecznie oraz korzystne dla środowiska uważają ciepłownicy skupieni w inicjatywie „Ciepło Systemowe”.

SP ma pakiety poniżej 10 proc. akcji w ponad 127 spółkach


Skarb Państwa ma jeszcze pakiety poniżej 10 proc. akcji w ponad 100 przedsiębiorstwach i 27 spółkach notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych - poinformował resort skarbu. Do końca 2010 r. takie pakiety mają być sprzedane we wszystkich spółkach giełdowych.

Dolar pikuje, "wszystkie surowce reagują"


Miedź drożeje w poniedziałek na giełdach metali w reakcji na osłabienie się dolara. Zachęciło to inwestorów do zakupów surowców - podają maklerzy.

Ropa przebiła cenę 80 dol. za baryłkę. Dolar najsłabszy od 14 miesięcy


Właściciel gospodarstwa rolnego omal nie zemdlał, kiedy dostał ostatni rachunek za prąd. Za dwa ostatnie miesiące miał zapłacić ponad 5,2 mln zł! Janusz Klupsch jest właścicielem gospodarstwa ...

Wielkopolska wdroży nowe mechanizmy finansowe UE


Wielkopolska przygotowuje do wdrożenia - jako pierwszy region w Polsce - dwa mechanizmy finansowe stworzone przez UE. Pieniądze z tych projektów będą wspierać innowacyjne przedsiębiorstwa i biznes w zaniedbanych rejonach miast.

Posłowie o prywatyzacji, czyli Gradobicie


Minister skarbu bronił w środę w Sejmie rządowych planów prywatyzacji na lata 2008-10. Ale opozycji i związkowców na pewno nie przekonał. Raczej ich rozwścieczył

Ukraina zapłaci za rosyjski gaz 236 dolarów za 1 tys. m3


Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, zgodnie z oświadczeniem Gazpromu, Ukraina zapłaci w drugim kwartale tego roku 236 dolarów za 1000 m3 rosyjskiego gazu. Cena ta uwzględnienia 30 proc. zniżkę będącą wynikiem podpisanej ostatnio umowy gazowej.

PKP Przewozy Regionalne: PKP SA musi przekazać nieruchomości


Zarząd PKP Przewozy Regionalne uważa, że Grupa PKP nie powinna się uchylać od obowiązku przekazania PKP PR nieruchomości, które są im niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej - powiedział PAP w poniedziałek rzecznik PKP Przewozy Regionalne Piotr Olszewski.

Zysk netto PTE spadł o 10,9% r/r do 552 mln zł w I-III kw. 2009 r.


Komunikat BOTM 80/2009 Dotyczy terminarza ważności zezwoleń z kontyngentu 2009 r. w przewozach osób i rzeczy Na stronie Biura Obsługi Transportu Międzynarodowego ukazała się informacja na temat ważności ...

Grupa Lotos od soboty podwyższa ceny większości swoich paliw


Wybuch podlodowcowego wulkanu Eyjafjoell na Islandii nie należy do największych w najnowszych dziejach erupcji. Palma pierwszeństwa należy do wulkanu Novarupta w Parku Narodowym i Rezerwacie Katmai na Alasce. Potężne rozmiary miały także wybuchy wulkanów Pinatubo i Góra Św. Heleny.

Bankowa "wielka trójka" z USA wypłaci pracownikom rekordowe premie


Trzy największe banki inwestycyjne: Goldman Sachs, Morgan Stanley i JPMorgan Chase wypłacą w tym roku swoim pracownikom prawie 30 mld dolarów premii. To o 60 proc. więcej niż rok temu i zarazem rekordowa kwota, jaka zostanie wypłacona pracownikom tych banków - podaje Bloomberg

Program edukacyjny: "Uczenie się przez całe życie"


Beneficjenci realizujący projekty w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki powinni zwrócić uwagę na programy wspólnotowe powołane na wniosek Komisji Europejskiej w celu wsparcia krajów członkowskich w obszarach najistotniejszych dla całej Unii Europejskiej. W kontekście realizacji celów lizbońskich, jednym z priorytetów UE jest system edukacji i szkoleń. Aby umożliwić współpracę europejską, ponadnarodową mobilność i wymianę doświadczeń pomiędzy krajami członkowskimi w tej dziedzinie, powołany został program „Uczenie się przez całe życie” Lifelong Learning Programme - LLP.

46 mln zł na Centrum Informatyczne w Olsztynie


Royal Dutch Shell spodziewa się, że w 2010 roku warunki makroekonomiczne pozostają trudne dla światowego rynku ropy naftowej i gazu, a w długim terminie ceny ropy będą poruszać się w przedziale 50-90 USD za baryłkę. Spółka zapowiada ograniczenie obecności w segmencie rafineryjnym i zamierza kontynuować redukcję kosztów - poinformował prezes Royal Dutchy Shell Peter Voser.

Forum Ekonomiczne być może wyniesie się z Krynicy. Dokąd?


Gorsze zaplecze, słaby dojazd... Niewykluczone, że Forum Ekonomiczne wyniesie się z Krynicy. Kto ugości największy polski kongres gospodarczy? Propozycję dostał Kołobrzeg, Poznań, Sopot i Wrocław

Antypampersowa kampania na Facebooku i nie tylko


Procter & Gamble ma problem. Z kłopotliwymi klientami, którzy w sieci oskarżają, że największa innowacja w ciągu 25 lat, czyli najnowsze pieluszki Pampers nie są bezpieczne. Koncern zaprzecza, ale skargami zajęła się już komisja rządowa

EBC utrzymał bez zmian stopy procentowe


Europejski Bank Centralny zdecydował się utrzymać stopy procentowe, w tym główną na poziomie 1,0 proc. Decyzja banku jest zgodna z oczekiwaniami analityków - podaje Reuters

Polska Grupa Energetyczna planuje zmniejszenie inwestycji


Apple, wbrew zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu.

Sierpień 80 w Fiacie: zobaczymy jak im pójdzie produkcja pandy


Związkowcy z Sierpnia 80, jednego z najsilniejszych związków w grupie Fiata w Polsce, ze spokojem przyjęli wynik referendum w fabryce Fiata w Pomigliano d'Arco. Załoga poparła tam porozumienie z zarządem koncernu związane z uruchomieniem produkcji nowego modelu pandy.

znalezionych: 23341, strona 1 z 934
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>