Fałszerstwa dzieł sztuki


Fałszerstwa dzieł sztuki istnieją tak długo, jak istnieje ludzkość. Tych najlepszych nie mogą odróżnić nawet najwybitniejsi znawcy, są tak dobre jak oryginały.

Branża budowlana ratuje się nielegalnie


Prawie osiem milionów złotych muszą zapłacić firmy Gerda, Śnieżka oraz dystrybutorzy ich produktów za ustalenie jednolitych cen m.in. na drzwi i farby - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To tylko wierzchołek góry lodowej. Choć decyzja nie jest ostateczna, bo firmy mogą się od niej odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, to wyniki postępowania prowadzonego przez UOKiK kładą cień na całą branżę budowlaną.

Politycy odwołują przyjazd do Krakowa


Do tej pory ośmiu polityków zrezygnowało z przybycia na niedzielne uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej podało biuro prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Putina "spotkanie z obywatelami"


Tegoroczne ósme już spotkanie trwało ponad cztery godziny. Putin odpowiedział na osiemdziesiąt z dwóch milionów przygotowanych pytań. Za pomocą telemostu, siedząc w nowoczesnym studio, premier Rosji mógł połączyć się z odległymi prowincjami. Spotkanie emitowały na żywo najważniejsze stacje telewizyjne i radiowe.

Za czym tęsknią Rosjanie?


"Rewolucja, Lenin, socjalizm!", "Niech żyje Rosja Radziecka, Socjalistyczna!" to tylko nieliczne hasła pokazujące jak bardzo niektórzy Rosjanie tęsknią za ZSRR.

Łodzianie odwołali Kropiwnickiego


W niedzielnym referendum mieszkańcy Łodzi zdecydowaną większością głosów zdecydowali o odwołaniu prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego. Wyniki wskazują, że frekwencja przekroczyła 22,2 proc. a za odwołaniem prezydenta opowiedziało się 96 proc. głosujących.

Drzewiecki: gardzę polityką!


Głośnym echem odbił się w kraju wywiad, jakiego Mirosław Drzewiecki udzielił polonijnym dziennikarzom na Florydzie.

Jak wnieść mienie do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?


Wniesienie wkładów na pokrycie kapitału zakładowego to jeden z podstawowych obowiązków wspólników nowo powstałej spółki z o. o. Co do zasady wniesione wkłady, w zamian za które wspólnicy otrzymują udziały, mogą przybrać postać pieniężną bądź też niepieniężną.

Obniżenie granicy wieku wyborców - "szaleństwo"


Szaleństwo - tak pomysł Platformy Obywatelskiej dotyczący zmiany prezydenckiej ordynacji wyborczej, który zakłada obniżenie dolnej granicy wieku wyborców do 16 roku życia, skomentowała Elżbieta Jakubiak (PiS). Jej zdaniem PO, która posiada największe poparcie wśród osób młodych, szuka sposobów na zwiększenie swoich szans w wyborach. Młodzi ludzie mają dużą dozę wyczucia i nie dają się manipulować - skomentował jej wypowiedź rzecznik rządu Paweł Graś.

Kredyty na pit i na podstawie pit


Firmy, które optymistycznie zakładają, że zarobią w tym roku krocie, powinny się zastanowić, czy nie lepiej rozliczać się z fiskusem w formie uproszczonych zaliczek. A "zaoszczędzone" w ten sposób pieniądze - zainwestować.

Polscy lekarze nie polecą na Haiti


Z pomocą dla Haiti wyruszy tylko samolot z pomocą humanitarną. Kraj obecnie jest zbyt niebezpieczny dla naszych lekarzy.

Malowana lala


Pamiętamy, jak cudnie prezentowała się w domach stojąc na honorowym miejscu - na telewizorze marki Rubin lub za kredensową szybką. Intrygująca dziecięce umysły, rodzinna pamiątka przywieziona z wojaży po Imperium Sowieckim.

Wydatki Polski na naszą prezydencję w UE


Jak dowiedziała się reporterka RMF FM w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, Polska na promocję swojej prezydencji w Radzie UE przeznaczy 430 milionów złotych.

Pomoc z Unii zależeć będzie od wysokości strat


Polska może uzyskać pomoc z Europejskiego Funduszu Solidarności przekraczającą 100 mln euro, jeśli straty spowodowane przez powódź zostaną oszacowane na wyższe niż 3 mld euro. Dziś w sejmie przemawiał Janusz Lewandowski, unijny komisarz ds. budżetu.

Palikot mówi "nie" Tuskowi


-Ubolewam nad tym - komentuje w radiu RMF Janusz Palikot w sprawie dotyczącej kandydowania Donalda Tuska na prezydenta. Nie podoba mu się też ewentualny premier ani szef Platformy.

Obama reformuje służbę zdrowia


Amerykańska Izba Reprezentantów opowiedziała się za reformą służby zdrowia, która zapewni ubezpieczenia ponad 30 milionom obywateli USA i będzie kosztować prawie bilion dolarów. - Wiem, że dla wielu nie było to łatwe głosowanie, ale było ono słuszne - zapewnił prezydent Barack Obama.

Komisja dla Grasia


Pawła Grasia czeka komisja etyki, przed którą ma stanąć w marcu. Cała afera dotyczy niepłaconego podatku od willi, którą rzekomo tylko opiekował się pod nieobecność właściciela, niemieckiego biznesmena.

Najwiksze partie polityczne trac wyborcw


Ju od kilku miesicy na czele rnorodnych sonday wyborczych utrzymuje si Prawo i Sprawiedliwo. Przewaga opozycji sejmowej jest raz wiksza, raz mniejsza, ale wydaje si, e jest ona ju staym elementem sondaowym. Obecnie, w sondau TNS Polska przeprowadzonym midzy 2 a 8 sierpnia 2013 roku na reprezentacyjnej, oglnopolskiej prbie 964 mieszkacw Polski, zwyciya partia Jarosawa Kaczyskiego z 29% poparciem. Tu za ni uplasowaa si Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 25%.

Fundusze obligacji do lamusa


Historia pokazuje, że w punkcie, w którym znajdujemy się obecnie, lepszy wynik można było osiągnąć inwestując w obligacje na własny rachunek lub lokując gotówkę na bankowym depozycie.

Kamiński zarzuca CBA czystki wewnętrzne


"Mam bardzo wiele informacji na temat tego, co obecnie dzieje się w CBA. W tej chwili jesteśmy na etapie rozstrzeliwania, mówiąc w cudzysłowie, kadry kierowniczej tej instytucji" konstatował Mariusz Kamiński, były szef CBA, w programie "Wildstein przedstawia .

Zawieszeni za Piesiewicza


PiS zawiesił dwóch senatorów, Zbigniewa Romaszewskiego i Piotra Andrzejewskiego, na trzy miesiące w prawach członka klubu.

Ponad 7 proc. budynków biurowych to pustostany


W ubiegłym roku rozwój rynku biurowego w Polsce wyhamował. Choć po załamaniu w pierwszym kwartale wyniki za kolejne miesiące poprawiły się, osiągane wartości były wciąż o wiele niższe niż w odpowiednich okresach roku 2008.

Orła cień, czyli o promocji polskiej gospodarki za granicą


Mamy dziesięć logotypów Polski. Kraj i gospodarkę promuje 60 instytucji. Pomagają dyplomaci podlegający dwóm resortom. Mimo tej obfitości polski biznesmen za granicą musi liczyć na siebie.

Premier odwiedza powodzian


Premier Donald Tusk razem z szefem MSWiA Jerzym Millerem jeździ po zalanych terenach kraju. Odwiedzi m.in. powiat bocheński w Małopolsce, w planach ma również wizytę na Śląsku.

Kiszczak: prawa nie naruszyłem


Były szef MSW za czasów PRL, Czesław Kiszczak, w czwartym już procesie dot. śmierci górników z kopalni Wujek , oświadczył: - Oskarżenia nadal nie rozumiem; prawa nie naruszyłem.

znalezionych: 2514, strona 1 z 101
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>